קרמיקה – הבחירה הנכונה למטבח ולשירותים

מערכת גוטשטיין

אחד המרכיבים החשובים ביותר לעיצוב הבית ולשימוש בו הם אריחי קרמיקה. מדובר במרכיב שאנחנו נשתמש בו במטבח, בשירותים ולא פעם נשתמש בו גם לצורך חיפוי קירות חיצוניים ופנימיים. ישנם בתים שגם משתמשים באריחי קרמיקה לרצפה במקום ריצוף רגיל.

אנחנו בוחרים להשתמש באריחי קרמיקה, הן על מנת שנוכל לעצב אותו בצורה מיוחדת, אך מעבר לכך, הקרמיקה משמשת אותנו על מנת לשמור על הקירות. אנחנו מדביקים את האריחים בחדר אמבטיה ובמטבח, על מנת לשמור על הקיר מפני רטיבות, מפני לחות, מפני חומרים שונים בהם אנחנו משתמשים בזמן שאנחנו מכינים אוכל או בזמן שאנחנו מתקלחים.

כאמור אותם אריחים משמשים אותנו במקרים אחרים לצורך חיפוי קירות, בין אם מדובר בקירות פנימיים או חיצוניים. במקרים כאלה, השימוש הוא יותר מטעמי עיצוב, במידה ואין סיבה אחרת. לכן אנחנו גם נעדיף במקרים כאלה להשתמש באריחים מיוחדים, עם דוגמאות שונות ומיוחדות.

על מנת לבצע את הבחירה הנכונה, רצוי מאוד להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בכך, אדריכלים ומעצבים שמכירים סגנונות של אריחי קרמיקה ויודעים להבדיל בין המאפיינים שלהם. אלה ידעו לספק לנו את כל המידע הנדרש על כל סגנון וסגנון, ובהתאם לכך אנחנו נוכל לבחור אילו אריחים מתאימים לנו. צריך להקפיד כמובן, להשתמש באריחים שגם יהיו יפים אך שיהיו יעילים ואיכותיים, כך שיוכלו להחזיק מעמד זמן רב ולאפשר לנו להשתמש בחלל המקום בצורה נכונה, בין אם זה במטבח או בשירותים.

לפני שנסביר כיצד אנחנו יכולים להיעזר באותם אדריכלים ומעצבים, חשוב להבהיר, בדומה לשימוש בחומרים ואלמנטים אחרים, גם כאן הבחירה צריכה להיות מאוד מדוקדקת ומתוך נקודת הנחה, שאנחנו לא מתכוונים להחליף את האריחים במשך כמה שנים טובות. לכן אנחנו נידרש להשקיע זמן וכן כסף, בשביל לבחור את האריחים הטובים ביותר עבורנו.

כיצד בוחרים אריחי קרמיקה בצורה נכונה

כאמור, אנחנו יכולים להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע על מנת שנוכל לבצע את הבחירה הנכונה. אותם אנשי מקצוע, יכולים לספק לנו המלצות ורעיונות לבחירת אריחי קרמיקה מתאימים למטבח, חדר אמבטיה, שירותים וכל חדר או קיר אחר שאנחנו מבקשים להדביק אותם עליו.

הבחירה שלנו צריכה להיות על פי 4 פרמטרים עיקריים.

עמידות – מאחר ואנחנו אמורים להשתמש באותם אריחים בחדרים בהם נעשה שימוש בחומרים ומרכיבים שונים, אז אנחנו צריכים להקפיד על כך שהאריחים יהיו עמידים וחזקים, כך יהיה ניתן להשתמש בהם בכל מצב.

ניקיון – מאחר וסביר להניח שהאריחים יתלכלכו עם הזמן, רצוי שנקנה כאלה שיהיה לנו קל לנקות אותם, עם חומרים פשוטים ונוחים לשימוש.

גודל – אנחנו צריכים לבחור אריחים באופן כזה שיכסה את כל האזור בו אנחנו רוצים להדביק אותם, על פי כמות אריחים סבירה. הן על מנת שזה ייראה טוב והן על מנת שיהיה קל להחליף אותם בעתיד.

עיצוב וסגנון – רצוי שנבחן את השאלה כיצד אותם אריחים משתלבים בעיצוב של המקום בו אנחנו מבקשים להדביק אותם, ביחד עם אלמנטים אחרים שנמצאים בו.

צרו קשר

בואו להגשים חלומות עם הצוות שלנו

דילוג לתוכן